Aplikacje-androidProgramy dietetyczne na komórkę 

 Przenośny Dietetyk w Smartfonie


Wraz z erą smartfonów pojawiło się bardzo dużo ciekawych propozycji dla posiadaczy komórek. Często w prowadzeniu odpowiedniej diety aplikacje na komórkę mogą stanowić nieocenioną pomoc. Często posiadają funkcje, których nawet byśmy się nie spodziewali.

W poniższym artykule przedstawiamy Wam kilka polskojęzycznych aplikacji dietetycznych na smartfony z Android Market. Podajemy również linki skąd można je ściągnąć.

FatSecret Licznik Kalorii

fatsecretFatSecret Calorie Counter to dość prosta w działaniu aplikacja, która pozwala na sprawdzanie kaloryczności produktów i posiłków. Zawiera szeroką bazę produktów żywnościowych z Polski i z zagranicy, którą można uzupełnić o własne.

Jedną z jej funkcji jest możliwość sprawdzania danej żywności po kodzie kreskowym. Ta usługa choć nie zawsze działa może być szczególnie przydatna dla osób chcących dokładnie śledzić spożywane składniki odżywcze (na przykład osoby na diecie).

Chociaż zdarzają się w niej błędy w tłumaczeniu, może się na niektórych komórkach zawieszać, oraz wymaga częstego dostępu do internetu – to dla większości osób będących na diecie może stanowić nieocenioną pomoc.

Link do aplikacji FatSecret w Android Market

Gotujemy

gotujemy“Gotujemy” to aplikacja, która stanowi kieszonkową grubą księgę kulinarną z przepisami na każdą okazję. Jest jednak od takiej o wiele bardziej poręczna i możemy z niej skorzystać w każdej sytuacji żeby sprawdzić jakich produktów potrzebujemy i co zrobić krok po kroku, aby ugotować obiad.

Bogata lista przepisów ułożonych w kategorie jest na bieżąco rozszerzana przez autorów.

Bardzo dużą zaletą tej aplikacji jest możliwość korzystania z niej bez dostępu do internetu.

Może to być przydatne jeśli chcemy na przykład w sklepie sprawdzić jakich składników brakuje nam do potrawy, którą ugotujemy dzisiaj wieczorem.

Link do aplikacji Gotujemy na Android Market

Przepisy.pl

przepisy

Konkurencją dla powyższej aplikacji mogą być Przepisy.pl wspierane przez znanego producenta przypraw.

W aplikacji znaleźć można liczne przepisy na różnorodne potrawy, w tym specjalne potrawy tygodnia, informacje, bogato ilustrowane estetycznymi zdjęciami oraz video.

Dla mniej wprawnych kucharzy przydatne mogą być przeliczniki miar, wag oraz słowniczek terminologii kulinarnej.

Podczas gotowania możemy skorzystać nawet z minutnika, który przypomni nam , że gotowanie dobiegło końca.

Wadą aplikacji może być to, że do większości przepisów potrzebne są produkty sponsora – oczywiście jeśli nie znajdziemy odpowiednich zamienników…

Link do aplikacji na Android Market

Vitalia Starter

Vitalia StarterVitalia to serwis dietetyczny umożliwiający dostęp do odpłatnej diety online, która jest również dostępna przez komórkę.

Umożliwia to aplikacja “Vitalia Starter”. Głównymi funkcjonalnościami tej aplikacji jest dostęp do swojego indywidualnego jadłospisu, lista zakupów, dziennik z masą ciała, przepisy.

Ze względu, że program może obejmować również trening fitness umieszczono w aplikacji możliwość obejrzenia treningu w postaci animacji.

Aplikację polecić można wyłącznie osobom, które zakupiły lub planują zakup diety online oferowanej przez Vitalię. Niestety bez wykupionego programu w Vitalii aplikacja będzie nieprzydatna.

Link do aplikacji Vitalia Starter na Android Market

Skuteczna Dieta

skuteczna dietaSkuteczna Dieta jest dostępna w dwóch wersjach – płatnej oraz darmowej – oczywiście różnią się one funkcjonalnościami.

Co do zasady – celem aplikacji jest kontrola nad ilością spożywanych kalorii oraz składników odżywczych. Przy prostym interfejsie pozwala sprawdzić swoją historię z ostatnich dni i tygodni.

Dodatkowym atutem programu dla osób nie mających więcej styczności z dietetyką jest garść porad, które znajdują się w programie i dotyczą tego jak należy się odżywiać – dotyczy to nie tylko samego odchudzania ale również odżywiania w przypadku niektórych chorób.

Istnieje możliwość wprowadzania spożytych dań głosowo (to dla tych, którzy nie lubią wpisywać ich ręcznie).

Link do aplikacji Skuteczna Dieta na Android Market

Kalkulator BMI Sprawdź Wagę

kalkulator bmi“Kalkulator BMI Sprawdź Wagę” to bardzo prosta w użyciu aplikacja, która w kilka chwil pozwala sprawdzić nasze aktualne BMI bez potrzeby włączania kalkulatora i wykonywania jakichkolwiek przeliczeń.

Kalkulator BMI wykonuje to za nas od razu określając, czy mamy problem z nadwagą czy nie.

W aplikacji wystarczy podać naszą masę ciała, wzrost  i na tej podstawie aplikacja wyznacza nasz body mass index – czyli BMI.

Jeżeli potrzebujecie szybko sprawdzić Wasze BMI, to aplikacja spełni Wasze oczekiwania.

Link do aplikacji Kalkulator BMI na Android Market

Kalorie

kalorie“Kalorie” to niewysublimowana graficznie, jednak spełniająca swoje zadanie aplikacja.

Pozwala ona na wyszukanie odpowiednich produktów i zbadanie ile znajduje się w 100g. żywności:

  • - kalorii
  • - białka
  • - tłuszczów
  • -węglowodanów
  • - tłuszczów nasyconych

Jeżeli potrzebujecie prostej aplikacji, która powie Wam jak kaloryczny jest dany produkt – to “Kalorie” będą świetnym rozwiązaniem.

Link do aplikacji Kalorie na Android MarketComments